İKitap

Duygular Sözlüğü

İletişimin temeli, duyguları anlamaktan geçer. Duyguları anlamak sadece özel hayatımızda değil, yaşamımızın her alanında ihtiyaç olan bir gereklilik. Ailemiz, iş arkadaşlarımız, dostlarımız… Hepsiyle sağlıklı bir iletişim kurmak, anlamak ve anlaşılmak istiyorsak; “ben” diye değil “sen” diye dinlemek gerekiyor. Önyargısız, yargılamadan, varsayıma girmeden, cevap vermek için değil anlamak için dinlemek sağlıklı ilişkilerin temeli. Kendimizin ne kadar farkında olursak, karşımızdakine karşı da o kadar objektif oluruz. Kendi olumlu ve olumsuz yönlerimizin farkında olmak, kabullenmek ve iyileştirmeye çalışmak, doğru iletişimi kuracaktır.
Bu nedenle, ilişkilerinize daha fazla değer katacağınız düşündüğüm “Duygular Sözlüğü” kitabını paylaşmak istedim.
Duyguları, sahip oldukları ilginç tarihleriyle konu alan dikkat çekici bir kitap. Örneğin, “sıkılma” duygusunun sanayi devrimi ile beraber tespit edildiğini biliyor muydunuz? Bunun 154 duygunun gerçek anlamını, çevremizde ya da kendimizde nasıl algılandığını, nasıl yaşandığını ve duyguların Antik Yunan’a kadar uzanan geçmişini bu kitapta bulabilirsiniz.
Kişisel ve toplumsal farkındalığımızın daha fazla gelişmesi ve daha güçlü iletişimler kurabilmemiz adına, keyifli okumalar diliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s