Uncategorized

IV. Dijital İK Zirvesi

İnsan Kaynakları Yönetiminde Dijital Uygulamalar
Teknoloji ile Yeniden Şekillenen İK Başarıları Zirvesi

hrsa

Teknoloji hayatımız içerisinde rolünü her geçen daha fazla attırıyor. Dijitalleştirme yavaş yavaş birçok sektöre giriyor. Tabi ki, hepimizin bildiği gibi artık insan kaynakları da yeniliklerden hızla etkileniyor. Bazen, bu hızlı gelişim beni bir yandan korkuturken, diğer yandan da heyecanlandırıyor. İK’ya olan farkındalığın artması, İK’nın kurumsal gelişimi oldukça umut verici.

Sosyal medya, günümüzde ciddi anlamda alternatif bir haber ve bilgilendirme kanalı haline geldi. Buna bağlı olarak, sosyal medya sadece eğlence, sosyal paylaşım alanı olmaktan çıkıp kurumsal platformlara da hizmet eder durumda. Hatta, öyle ki, eğer bir sosyal medya hesabınız yoksa, neredeyse nüfus kaydınız da yok gibi sayılıyor. Kişiler ya da kurumlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için, facebook, twitter, linkedin gibi bir çok hesap iş arkadaşlarımız haline geldi.

Durum böyle olunca, kurumlar da bu alanda varlıklarını arttırmaya başladılar. Son yıllarda, oldukça gündem de olan “iş veren markası yaratma” çalışmalarında, sosyal medya neredeyse baş rolde. Çünkü, insanlara en kolay ulaşabildiğiniz bir alan.

Bende, IV. Dijital İK Zirvesi haberini görünce sizlerle paylaşmadan geçemedim. Duyan duymayan vardır, bir de ben söylemezsem hayatta olmaz geri kalmam dedim ve şu an okumaktasınız. Üstelik, blog yazma çabası içindeyken bu zirveyi yazmasam olmazdı.

Dilerim, güçlü konuları güçlü aktaracak değerli konuşmacıların bulunduğu,  IV. Dijital İK Zirvesi‘nde sizlerle buluşma şansımız olur…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s