Uncategorized

İZMİR ZİRVEYE HAZIRLANIYOR

Her fırsatta, insan kaynaklarına çok farklı bir gözle baktığımı söylüyorum. Bir meslek dalını bu kadar idealist bir hale getirmem bazılarınız tarafından haklı olarak yadırganabilir. Sonuçta bir öğretmen değilim. Ancak, üstadlarımın izniyle söylemek istiyorum ki, biz İK’cılar işini tutkuyla yapmanın önemini biliyor ve çalışanlardan yöneticilere kadar bu tutkuyu aktarmaya çalışıyoruz.

Bu nedenle, İK alanında yapılan her etkinlik, her organizasyon beni heyecanlandırıyor. Bu sebeple, İK severler ile hemen paylaşmak istiyorum. Bu nedenle, PERYÖN’e ait olan Ekim 2016’da gerçekleştirilmesi planlanan zirveyle ilgili ilk izlenimlerimi paylaşmak istedim.

Her yıl, İperyonK’nın en büyük zirvelerinden biri PERYÖN tarafından büyük başarıyla düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl, “Lades Olmam Çünkü Mutluluk Aklımda” sloganıyla yola çıkarak gerçekleştirilen, “Mutluluk” temalı zirveden sonra, bu yıl 7-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “Hayaller ve Gerçekler: İK Bunun Neresinde?” konulu, İK’cılarla buluşacak olan zirve yepyeni içeriklerle hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde İzmir Peryön Başkanı Sn. Serdar Kalyacıoğlu’nun davetiyle katılmış olduğum zirve toplantısında, farklı bir konsept üzerine konuşulduğunu öğrendim ve oldukça heyecanlandım.

Zirve hakkındaki düşüncelerini ve beklentilerini sorduğumda Serdar Bey şöyle
y20160503_091615anıt verdi: “İK tüm taraflarıyla tartışılacak. En önemlisi, tüm pozisyonlar açısından, gerçek İK ile hayal edilen İK konuşulacak.” Toplantıda tanık olduğum kadarıyla oldukça ilginç fikirlere şahit oldum.

Genellikle KOBİ ve küçük işletmelerin bulunduğu İzmir’de, İnsan Kaynaklarının gelişmesi üzerine yapılan projeler, İzmir’de iş dünyası açısından oldukça umut verici. Daha önceden, işletmeler tarafından maliyet olarak görülen unsurlar, yapılan zirve, panel, konferans gibi etkinliklerle yöneticilerin dikkatini çekmeye başlıyor. Bunu fark eden yöneticiler, böylece mutlu çalışan sayılarıyla beraber verimliliklerini de her geçen gün arttırıyorlar. Belki de, bir sohbette, etkinliklerin fayda ve önemi için yapılarak, halkanın büyümesine destek verilebilir.

Birçok keyifli ve yenilikçi projelerde buluşmak dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s