Uncategorized

GELECEĞİN BLOGGERLARI EGE’DE YETİŞİYOR

Öğrenim hayatımız hayatımız boyunca en çok sorduğumuz sorulardan biridir “bunu neden öğreniyorum?” Ve bir diğer en çok kullanılan cümle ise “iş hayatı kitaplardaki gibi değil.” Bununla beraber, gelişen teknolojiye bağlı olarak farklı iş dallarının oluşması, bu iş dallarının üniversitelerde bölümlerinin olmaması kalifiyeli çalışan oranlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Durum böyle olunca da, yapmak istediği mesleği okuyamayıp olası bölümlerde meslek hayatına hazırlanmaya çalışan çalışan adayları bu cümleleri daha çok kullanır oluyor.

Günümüzde artık, üniversitelerde de, gelişen teknoloji ve iş kollarına uygun bölümler oluşturulup, gerekli çalışmalar yapılmaya başlanıyor. Bunlardan bir örneği sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tarih 25.04.2016… Bugün, benimde mezun olduğu, Ege Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Yönetim Geliştirme Yüksek Lisans Bölümü öğrencileriyle değerli hocam sayın Tamer Keçecioğlu aracılığıyla bir araya geldim. Performans Yönetimi dersinde Bloglar ve İnsan Kaynakları üzerine öğrencilerle beraber bir sohbet gerçekleştirdik. En çok okunan bloglar arasında yer alan, Çağın İnsan Kaynakları Blogger yazarı Aydan Çağ’da bizimle birlikteydi. Bende, hem yeni bir İK’cı hem de blog yazarı olarak derste küçük bir sunum yaptım. Peki Performans Yönetimi dersinde neden blogları ko IMG-20160425-WA0001
nuştuk. Çünkü, Ege Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü olarak bloggerlık üzerine bir workkshop hazırlıyor. Aydan Hanım’ın da içinde bulunduğu bir proje ile öğrencilere bloglar ve bloggerlık hakkında uygulamalı olarak bilgiler verilmesi amaçlanıyor. Yani, öğrencilere sanal dünyanın en ses getiren iletişim yollarından birinin kapıları açılıyor. Bu şekilde, İzmir’in en köklü üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi, yine bir fark yaratıyor.

Workshoplara katılmak isteyen öğrenciler ilgili asistana kaydını yaptırdıktan bu çalışmadan faydalanabiliyorlar. Böylece, işinde uzman bloggerlar tarafından yetiştirilip, kendi bloglarını yazma konusunda bilgi ve deneyim sahibi oluyorlar. Bu da gösteriyor ki, bugün workshoplarla başlayan blog yazma çalışmaları, belki de yarın ilgili bölümlerin alt derslerinden birini oluşturacak. Özelliklede, blogger İK’cılar yetişecek.

İK’ya değer katan, yolunu açan birçok yenilikçi projelerin olması dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s